تصاویر لاهیجان قدیم تا امروز دیوارنگاری شد
تصاویر لاهیجان قدیم تا امروز دیوارنگاری شد

به گزارش کلام قلم به نقل از گیل فام ، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری لاهیجان به منظور سر زندگی در فضای شهری در ادامه نقاشی دیوارها و کافوها این بار به منظور نشان دادن هویت شهری به دیوارنگاری لاهیجان قدیم تا امروز پرداخت. وی اضافه کرد: این پروژه شامل ۱۸ […]

به گزارش کلام قلم به نقل از گیل فام ، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری لاهیجان به منظور سر زندگی در فضای شهری در ادامه نقاشی دیوارها و کافوها این بار به منظور نشان دادن هویت شهری به دیوارنگاری لاهیجان قدیم تا امروز پرداخت.

وی اضافه کرد: این پروژه شامل ۱۸ نقاشی سیاه و سفید از تصاویر قدیم لاهیجان و ۱۳ نقاشی رنگی از لاهیجان امروز در نبش میدان دکتر حشمت توسط سپیده مرزبان پور مقدم و سیدبهرام میرشفائی از هنرمندان لاهیجی با نظارت معاونت خدمات شهری و واحد سیما، منظر و فضای سبز اجرا شده است.

شهردار لاهیجان گفت: زندگی شهرنشینی امروز با همه پیشرفت ها و شلوغی ها نیازمند آرامش دهی به شهروندان است و مدیریت شهری لاهیجان در طول سالهای گذشته با هدف زیباسازی منظر شهری اقدام به نقاشی دیوارها و کافوها کرد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

زنده دل گفت: سال گذشته نیز همزمان با تولد استاد حسین محجوبی نقاش و معمار برجسته لاهیجانی آثار این هنرمند با عنوان «یک شهر، یک گالری»  توسط شهرداری بر روی تمام استند های شهری در معرض دید علاقه مندان هنر قرار گرفت و شهروندان و مسافران از آثار ایشان در یک گالری به وسعت شهر لاهیجان که زادگاه این هنرمند توانا می باشد بازدید نمودند.

وی افزود: لاهیجان شهری با پیشینه پربار فرهنگی می باشد و مدیریت شهری با اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی مفاخر تمام تلاش خود را برای حفظ و ارتقای جایگاه فرهنگی این شهر بکار خواهد بست.

بابک خاصه خان