مشخص شدن زمان سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد/ درخواست استاندار از بانک‌ها
مشخص شدن زمان سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد/ درخواست استاندار از بانک‌ها
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران برای ساخت طرح نهضت ملی مسکن پای کار هستند بانک‌ها هم پای کار بیایند.

به گزارش کلام قلم به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید علی احمدزاده در نشست شورای مسکن در خصوص واگذاری ۳.۵ هکتار از اراضی حاشیه رودخانه بشار برای احداث طرح نهضت ملی مسکن مدیران را به دوری از افراط و تفریط توصیه کرد و گفت: در سفر دور دوم دولت به استان به دنبال جذب اعتبار برای زیباسازی بستر رودخانه بشار و جذب گردشگر هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۵۲ درصد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهر یاسوج هستند و با مشکل زمین در این شهر مواجهیم، افزود: از معاون عمرانی استانداری می‌خواهم در خصوص اراضی رودخانه بشار محتاط باشند و از هر کاری که حاشیه بشار را نازیبا می‌کند بپرهیزند چرا که به پروژه‌های گردشگری برای آینده مرکز استان نیازمندیم.

وی با بیان اینکه مشکل زمین در یاسوج را با وزیر کشور مطرح کردیم و خواستار چاره‌اندیشی در این خصوص شدیم، گفت: تمام زمین‌هایی که معارض ندارند و قابلیت الحاق به شهر را دارند سریعا ملحق شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تعیین تکلیف زمین‌هایی که قابلیت کشاورزی ندارند شد.

احمدزاده در ادامه از همکاری خوب جهاد کشاورزی در واگذاری اراضی درجه سوم و چهارم کشاورزی به طرح نهضت ملی مسکن قدردانی کرد و گفت: با دفتر نهاد ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه می‌کنیم تا از سازمان جهاد کشاورزی استان تقدیر شود.

وی همچنین از واگذاری ۵ هکتار از اراضی بنیاد مسکن در مارگون به طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و یادآور شد: طرح نهضت ملی در مارگون عملیاتی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای گچساران و دهدشت که با مشکل زمین مواجه نیستند تسریع شود.

دانشگاه‌ها برای ساخت خوابگاه متاهلی پای کار بیایند

در ادامه نشست شورای مسکن تقاضای دانشگاه علوم پزشکی برای ساخت ۴۷۰ واحد خوابگاه متاهلی و ۱۴۰ واحد دانشگاه یاسوج مطرح شد که دکتر احمدزاده با بیان اینکه سایر دانشگاه‌ها برای ساخت خوابگاه متاهلی پای کار بیایند، گفت: در راستای افزایش آمار ازدواج و جوانی جمعیت دانشگاه‌هایی که قصد احداث هر تعداد خوابگاه متاهلی را داشته باشند با واگذاری امکانات و خدمات رایگان آب، برق و گاز مورد حمایت قرار می‌دهیم.

استاندار با اشاره به ۶ هزار و ۱۹۳ واحد خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی فقط ۸۴۴ واحد انعقاد قرار داد شده، گفت: عدم همکاری بانک‌ها مغایر با برنامه دولت است و در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلایه‌ها از بانک‌های زیر مجموعه این وزارتخانه داشتیم.

وی عنوان کرد: بانک‌ها نشستی با معاون عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی برگزار و در صورتی که برای پرداخت تسهیلات واحدهای خودمالکی با مشکل مواجه هستند اطلاع دهند.

وی خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن شد و گفت: جلسات شورای مسکن به ریاست رئیس جمهور برگزار می‌شود و تعهد شده با هر مدیری که در طرح نهضت ملی کوتاهی کند برخورد شود که نمی‌خواهیم مدیران استان در زمره این مدیران باشند.

استاندار با بیان اینکه هیات بازرسی مورد تاکید رئیس جمهور به زودی وارد استان می‌شوند و از بانک‌ها هم بازدیدی خواهند داشت، گفت: بانک‌ها طی یکی دو هفته آینده پرداخت تسهیلات واحدهای خود مالکی را تسریع دهند.

احمدزاده با بیان اینکه به بانک‌ها سر می‌زنم و اگر مشکلی وجود داشته باشد برای رفع آن رایزنی می‌کنم، افزود: مدیران دولتی پای کار هستند مدیران بانک‌ها هم پای کار بیایند.

 احمدزاده به ارائه بسته‌های تشویقی در بافت فرسوده پرداخت و گفت: در معابر زیر ۱۰ متر یک طبقه تشویفی اضافه می‌شود و اگر سه طبقه باشد پروانه چهار طبقه‌ صادر می‌شود و در معابر بالاتر از ۱۰ متر دو طبقه تشویقی افزوده می‌شود.

سفر دولت برای اواخر خرداد برنامه‌ریزی شده است

وی از سفر یکی از معاونین رئیس جمهور و هیات همراه به استان جهت ارزیابی عملکرد مدیران، بازدید از پروژه‌های کلنگ‌زنی و طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: مدیران آماده بازید سرزده باشند.

احمدزاده خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی که قرار است در سفر رئیس جمهور کلنگ‌زنی شوند معطل سفر نمانند و روند ساخت خود را طی کنند، چرا که سفر رئیس جمهور به استان برای اواخر خرداد و اوایل تیرماه برنامه‌ریزی شده است.

گفتنی است در نشست شورای مسکن واگذاری ۱۵ هکتار از اراضی راه و شهرسازی در شهرک ولایت یاسوج برای طرح نهضت ملی مسکن مصوب شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس