باغ میدان بسیج تا ارتش بازگشایی می‌شود
باغ میدان بسیج تا ارتش بازگشایی می‌شود
شهردار اردبیل در بازدید از باغ بسیج گفت: بازگشایی باغ بدون تغییر کاربری یکی از درخواست شهروندان است که اقدامات لازم در این خصوص در دستور کار است.

به گزارش کلام قلم به نقل از  تایماز نیوز ، محمود صفری در بازدید از باغ میدان بسیج تا ارتش، از آغاز زیرسازی‌ خیابان ۱۰ متری مجاور باغ خبر داد و اظهار کرد: تملک و بازگشایی باغ واقع در مابین میدان بسیج و ارتش مدت‌ها در دستور کار شهرداری بود که با آغاز زیرسازی‌های خیابان مجاور باغ، بازگشایی باغ را با جدیت هر چه تمام‌تر دنبال خواهیم کرد.

وی ضمن تشکر از مشارکت و پای کار بودن موکل مالکین افزود: بازگشایی بدون تغییر کاربری یکی از مطالبات همشهریان بود که در پاسخ به این موضوع، پس از ساماندهی‌ و اقدامات لازم بدون تغییر حتی یک متر در فضای طبیعی مجموعه، باغ در قالب تفرجگاه تفریحی در اختیار همشهریان و گردشگران خواهد بود.

شهردار اردبیل از صدور مجوز برای فروش چند قطعه زمین در نقاط مختلف شهر و تجویز آن برای تملک باغ میدان بسیج توسط اعضای شورای شهر خبر داد و تصریح کرد: در کنار تامین منابع مالی، بازگشایی خیابان ۱۰ متری مجاور باغ گام اول برای تملک است که این خیابان، میدان ارتش به خیابان بانوان شهیده وصل و قطعا در کاهش ترافیک میدان بسیج و پل عطایی موثر خواهد بود.

صفری از ساماندهی وضعیت فعلی باغ و اقدامات لازم جهت آبیاری درختان خبر داد و اذعان داشت: شهرداری اردبیل بنابر وظیفه ذاتی خود به حفظ فضای سبز و باغات شهری، مصمم است‌ که در این راستا حق‌آبه باغ مذکور جهت آبیاری درختان توسط شهرداری اردبیل تامین خواهد شد.

شهردار گفت: سال گذشته باغ میدان بسیج اردبیل، با حکم وزیر کشور مشمول ماده ۹ شده و بر این اساس هیچ‌گونه ساخت و سازی در این محل امکان پذیر نیست.

شهردار اردبیل در پایان حفظ و افزایش سرانه فضای سبز شهر اردبیل را جزو اولویت‌های شهرداری عنوان کرد.

 

  • منبع خبر : مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل