استاندار: تغییر مدیران ضعیف خراسان جنوبی در دستور کار است
استاندار: تغییر مدیران ضعیف خراسان جنوبی در دستور کار است
استاندار خراسان جنوبی با ذکر این نکته که تغییر در مدیران، تابع فرآیند اداری خاصی است، گفت: تغییر مدیران ضعیف استان در دستور کار است.

به گزارش کلام قلم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی شب گذشته در نشست سه ساعته با مدیران رسانه های استان بر ضرورت امید آفرینی فعالان رسانه های استان در شرایط فعلی تأکید کرد و اظهارداشت: در سخنان شما مشخص بود با وجود اینکه فعال رسانه ای هستید، در خصوص کارهای انجام شده برای بعضی از موضوعات اطلاعات کافی ندارید.

وی با اشاره به اینکه بعضی همه چیز را صفر یا ۱۰۰ می بینند که این کار خوبی نیست، گفت: با گفتگو درباره مسایل مختلف می توان راهکار های مناسبی را در هر زمینه ای پیدا کرد.

استاندار خراسان جنوبی با طرح این سؤال که آرایش رسانه‌های مکتوب و مجازی در عصر پیشرفت ابزارهای ارتباطی در کشور و استان چگونه باید باشد؟ افزود: باید در شرایط فعلی با امواج ارتباطی دشمن در جنگ روایت ها مقابله کنیم زیرا با وجود اتفاقات خوبی که در کشور افتاده، دشمن در صدد است فضا را به گونه ای ترسیم کند که افراد جامعه برداشت مورد نظر آنها را از واقعیت های موجود در جامعه ایران داشته باشند.

به گفته قناعت مقاومت های ملت ایران، روند سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت های به وجود آمده در انرژی هسته ای، امروز سبب شده با وجود همه تحریم های دشمن و بازرسی های آژانس، به غنی سازی ۶۰ درصد برسیم.

وی با اشاره به دیپلماسی ایران، تصریح کرد: عربستان زمانی که در باتلاق یمن گیر کرد، مراودات دیپلماسی را مطرح کرده که این موضوع نشانگر دفاع جانانه مردم یمن از کشور خودشان است.

 استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن با بهره گیری از امپراطوری رسانه ای خود این نقاط قوت ما را به عنوان ضعف مطرح می کند، متذکر شد: برای تعیین محل مذاکرات آنها خواستار انجام این کار در عربستان، امارات و قطر بودند اما ایران با بهره گیری از اقتدار خود گفت که باید مکان این گفتگو ها جایی خارج از کشور های عربی و در چین باشد.

قناعت با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر امید آفرینی توسط افرادی که تریبون در اختیار دارند، عنوان داشت: باید واقعیت های موجود در کشور به خوبی برای مردم بیان شود و نقاط ضعف و قوت در کنار هم مورد توجه قرار گیرند.

وی تأکید کرد:به گفته خود غربی ها امروز چهار کشور آمریکا، چین، روسیه و ایران حرف اول را در جهان بیان می کنند.

بیان نقاط ضعف به شکل مناسب

وی با تذکر این نکته که نقاط ضعف هم باید به شکل مناسبی بیان شوند، تصریح کرد: دشمن در صدد است تا با کوچک نشان دادن پیشرفت های ایران،خود کم بینی و بدبینی نسبت به خود که میراث باقی مانده از رژیم شاهنشاهی است را در ایران جا بیندازد.

به گفته وی در حوزه زیرساخت هم در چهار دهه گذشته اتفاق های خوبی افتاده که کسب رتبه اول کشور توسط خراسان جنوبی در احداث باندهای دوم در شش دوم ماهه ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ و همچنین کسب رتبه اول کشور در استفاده از قیر رایگان از جمله این موارد است.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این نکته که اصلاح هندسه رسانه ای و فرهنگی کشور و استان باید آغاز شود، اظهار کرد: همه نظام ها و سازمان های مختلف در معرض تغییرات پر شتاب هستند که این موضوع درباره سازمان های رسانه ای هم صدق می کند و سازمان های رسانه ای تحت تأثیر عوامل درونی و بیرونی با ایجاد تغییراتی در خود باید سبب تحول شوند.

قناعت با بیان اینکه مشکل مسکن فعالان رسانه با بهره گیری از روش های مختلف باید حل شود، خواستار تسریع در روند واگذاری زمین برای این منظور و مکان یابی و پرداخت تسهیلات در این خصوص شد.

به گفته وی یکی از هدف گذاری ها در حوزه رسانه باید توجه به تغییرات و تحولات باشد.

وی با بیان اینکه عرصه فرهنگ و رسانه آوردگاه صلاح و فساد و حق و باطل است، تصریح کرد: از منظر بیرونی رسانه دارای نقش دوگانه مثبت و منفی است و اگر بازسازی و تحول انقلابی در عرصه رسانه داشته باشیم، شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص خواهیم بود و این موضوع سبب احیای اعتماد مردم به رسانه و پاسخگو کردن مسئولان خواهد شد.

نقش دوگانه رسانه

استاندار خراسان جنوبی با توجه به نقش دوگانه رسانه، ایجاد تحول در آن را ضروری دانست و گفت: فرصت فعالیت رسانه ای، فرصت ارزشمندی است که باید به خوبی از آن برای طرح مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب استفاده شود.

قناعت با تأکید بر اینکه رسانه ها باید ارتباط خود را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای رسیدن به ادبیات مشترک، بیشتر کنند، گفت: موافق اجرای طرح نظارت رسانه ها بر کار مسئولان در چارچوب مشخص هستم.

وی پیشنهاد داد:  در اولین جلسه شورای اداری استان یک نفر به نمایندگی، دغدغه های فعالان رسانه ها را مطرح کند.

استاندار خراسان جنوبی با ذکر این نکته که تغییر در مدیران، تابع فرآیند اداری خاصی است، تأکید کرد: تغییر مدیران ضعیف استان در دستور کار است.

قناعت با اشاره به مطالبه مردم و رسانه ها درخصوص تسریع در روند اجرای کار در پروژه راه آهن استان، خاطرنشان کرد: به صدا در آمدن سوت قطار در بیرجند به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد که در حال انجام است اما ما در خراسان جنوبی به وظیفه خود در این خصوص عمل کرده ایم و تصمیمات لازم باید در جلسه سران قوا در این خصوص گرفته شود.

وی متذکر شد: رسانه های استان باید به دو خط قرمز حفظ آرمان های نظام و انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری، و نیز منفعت، صلاح و پیشرفت خراسان جنوبی اهتمام ویژه داشته باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس