معاون اقتصادی استانداری تهران: مشکلی در تامین مرغ نداریم
معاون اقتصادی استانداری تهران: مشکلی در تامین مرغ نداریم
معاون اقتصادی استانداری تهران گفت: در حوزه تامین مرغ مشکل نداریم و بعد از ماه مبارک رمضان میزان واردات افزایش پیدا می‌کند، همچنین با توجه به جوجه‌ریزی انجام شده از اواسط اردیبهشت، مرغ به وضعیت مناسبی خواهد رسید.

به گزارش کلام قلم به نقل از خبرگزاری فارس از تهران، محمد علی‌مهری در جلسه تنظیم بازار با اشاره به وضعیت قیمت اقلام اساسی اظهار کرد: نسبت به هفته گذشته پنج قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش داشته که از جمله آن‌ها گوجه فرنگی بوده که به دلیل تغییر منبع تامین گوجه از بوشهر به جیرفت بوده و قیمت به ثبات می‌رسد.

وی در مورد وضعیت مرغ تاکید کرد: در حوزه تامین مرغ مشکل نداریم و بعد از ماه مبارک رمضان میزان واردات افزایش پیدا می‌کند، همچنین با توجه به جوجه‌ریزی انجام شده از اواسط اردیبهشت، مرغ به وضعیت مناسبی خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: واحدهای بدون مجوز تعویض روغن، قیمت را افزایش می‌دهند که شناسایی این واحدها در دستور کار قرار گرفته، همچنین روند کاهشی قیمت لاستیک را شاهد هستیم و بازار لاستیک وضعیت آرامی دارد.

علی‌مهری سپس گفت: بازرسی بازار شب عید و ماه مبارک رمضان نیز انجام شده و با توجه به اقدامات مشترکی که از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته، بازرسی مناسب بوده و باید در طول هر سال این روند استمرار داشته باشد.

گفتنی است در این جلسه وضعیت، میزان و قیمت میوه عرضه شده در ایام عید و همچنین وضعیت اقلام دیگر از جمله لوازم خانگی، شکر، برنج و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس