مسئول بسیج سازندگی سپاه ولی عصر (عج) خوزستان: بسیج سازندگی به اندازه یک دولت با نگاه جهادی خدمت می کند/۳۶۰۰ گروه جهادی فعال اند /رزمایش بزرگ تعمیرات وسایل سرمایشی را پیشرو داریم
مسئول بسیج سازندگی سپاه ولی عصر (عج) خوزستان: بسیج سازندگی به اندازه یک دولت با نگاه جهادی خدمت می کند/۳۶۰۰ گروه جهادی فعال اند /رزمایش بزرگ تعمیرات وسایل سرمایشی را پیشرو داریم
سرهنگ موسوی در نشست خبری هفته بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی به اندازه یک دولت با نگاه غیر پیمانکارانه خدمت می کند و آبرسانی در خوزستان یکی از نشانه های این حرکت جهادی است، ۳۶۰۰ گروه جهادی فعال بوده و رزمایش بزرگ تعمیرات وسایل سرمایشی در سه ماهه نخست را داریم.

به گزارش کلام قلم به نقل از خبرنگار خبرگزاری بسیج در اهواز؛، سرهنگ پاسدار سید اسلام موسوی، مسئول بسیج سازندگی سپاه ولی عصر (عج) خوزستان، روز دوشنبه در نشست خبری هفته بسیج سازندگی  با رسانه های استان در اهواز ، اظهار داشت: بسیج سازندگی در تفکر انقلاب برای تشکیل این نهاد طیبه به سال ۱۳۴۷ باز می‌گردد ؛ کمک به زلزله زدگان فردوس آغاز حرکت بسیج سازندگی بود.

 

 

وی افزود: سیل ۹۸ و زلزله اندیکا  رسانه های استان به خوبی حرکت های جهادی و بسیج سازندگی را بازتاب دادند وبه‌گونه ای شد که هیات دولت و مجموعه های جهادی کل کشور پای کار آمدند و اکنون نیز نیازمند حمایت رسانه ها هستیم.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولی عصر (عج) خوزستان گفت: تور رسانه ای برای حضور در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد و امید است در این رسالت جهادی رسانه ها به ما کمک کنند.

 

وی تصریح کرد: اکنون ۳۶۰۰ گروه جهادی فعالیت می‌کنند و اکنون به سمت تخصصی شدن پیش می روند ؛ باتوجه به تنوع قلمی که در استان وجود دارد انتظار می رود عملکرد بسیج سازندگی  توسط رسانه انعکاس داده شود.

 

سرهنگ موسوی گفت: در ۴ جبهه فعالیت داریم، جبهه حرکت های جهادی، ۳۶۰۰ گروه جهادی عضو اطلس و گروه های جهادی غیر سازمان دهی شده هم بسیار هستند.

وی افزود: امروز برنامه بزرگ در دستور کار داریم در سه ماهه نخست سال رزمایش بزرگ تعمیرات سیستم های برودتی استان در دستور کار است، در کنار سایر مشکلات تنش آبی و…. در حال حاضر رقم بزرگی در استان نیازمند تعمیرات وسایل سرمایشی هستند، ۹۰ نقطه را مشخص کردیم با دولت صحبت شده و مطالبه گری را به رسانه ها می‌سپاریم.

 

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولی عصر(عج)  خوزستان گفت: شرکت هایی که مسئولیت اجتماعی دارند انتظار می رود با ما در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند ؛ مکان و نیروی متخصص از ما خدماتی را نیز باید دولت در اختیار ما قرار دهد.

 

وی بیان کرد: اکنون ۱۲۸۷ اقدام محرومیت زدایی در سطح استان در حال انجام است که نمونه آن یک پل بود  که ۱۲ روستای دزفول را به یکدیگر متصل می کند.

 

وی افزود: نکته دوم در زمینه اقتصاد مقاومتی در سطح استان مشاغل خانگی را شناسایی و حمایت می کنیم چرا که اکنون اقتصاد جهان بر اساس مشاغل خرد اداره می شود.

 

سرهنگ موسوی گفت: تاکنون ۳۱ نمایشگاه برگزار شده که یک مورد استانی مشاغل خانگی برگزار شده و آموزش های لازم را نیز به افراد داده می شود.وقتی تولید به سرانجام رسید در نمایشگاه به نمایش عموم قرار می گیرد

وی ادامه داد: موضوع سوم محرومیت زدایی است، ۱۲۸۷ طرح آب، جاده، خانه های محروم و…. در این کارگروه بررسی می شود.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولی عصر (عج) خوزستان اظهار کرد: در موضوع چهارم کمک های مومنانه، عمرانی و غیر عمرانی داریم،عمرانی که مشخص هست، غیرعمرانی بسته های معیشتی و جهیزیه هستند، از دولت مطالبه گری داریم تاوام جهیزیه هم به زوج های جوان داده شود.