مؤلفه اصلی رشد تولید حمایت از سرمایه‌گذاران است
مؤلفه اصلی رشد تولید حمایت از سرمایه‌گذاران است
اردبیل- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مؤلفه اصلی در تحقق شعار سال به ویژه رشد تولید، حمایت از سرمایه‌گذاری و جلب رضایت آنها است.

به گزارش کلام قلم، میرغنی نظری در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با تدبیری هوشمندانه شعار سال‌جاری را «مهار تورم و رشد تولید» قرار داد تا مسئولان با تمرکز در حوزه اقتصادی بتوانند رضایت مردم و رفاه عمومی را رقم بزنند.

وی تصریح کرد: در مهار تورم در کنار کنترل هزینه‌های جاری و همچنین جلوگیری از کسری بودجه، شایسته است دولت در واگذاری بخش عظیمی از سرمایه‌های کشور پیش‌قدم شده و در این زمینه چابک‌سازی را در اولویت برنامه‌ها قرار دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار این امر، آنچه که در مهار تورم بسیار مهم و اساسی است، کنترل نقدینگی کشور و انضباط مالی است که هم مجلس و هم دولت بر این موضوع تاکید کردند و در بودجه سال آینده نیز روزنه‌های امیدبخشی در این زمینه مشاهده می‌شود.

نظری افزود: در کنار مهار تورم که یک حرکت جمعی همراه با خرد و برنامه‌ریزی مسئولان است، ضروری است در مسیر رشد تولید موانع و بروکراسی اداری از پیش روی سرمایه‌گذاران برداشته شده و مؤلفه اصلی در این زمینه که حضور و همراهی سرمایه‌گذاران و حمایت جدی از آنها است، مورد توجه مسئولان و متولیان امر قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در قالب ستاد تسهیل و همچنین رفع موانع تولید در کنار حذف قوانین مخل و راهگشایی برای تقویت نظام تولید، ضروری است سایر نیازمندی‌ها به ویژه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حمایت‌های بیمه‌ای و مالیاتی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی مورد حمایت قرار گرفته و روز به روز رشد تولید و همچنین ایجاد فرصت‌های اشتغال را به شکل مناسب شاهد باشیم.

نظری اضافه کرد: مجلس تلاش خواهد کرد تا با همراهی دولت زمینه و بستر این کار را با یک نگاه علمی و کارشناسی فراهم کرده و در این باب از نظرات و ارائه دیدگاه‌های کارشناسی نیز استقبال می‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تلاش مجلس بر این است تا در کنار تسهیل‌گری فضای کسب و کار، رونق و رشد تولید، زمینه و بستر رفاه عمومی را نیز فراهم آورد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر