طلا پیشروی کرد/هر گرم طلا در بازار چند؟
طلا پیشروی کرد/هر گرم طلا در بازار چند؟

به گزارش کلام قلم بهه نقل از خبرآنلاین، ایمان ربیعی- قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز با نوسانی محسوس همراه بود .درمیانه روز هر اونس طلا حتی به رقمی بیش از دو هزار و پنج دلار رسید اما پس از آن با کاهش دامنه افزایش بهای هراونس در محدوده دو هزار دلار تثبیت […]

به گزارش کلام قلم بهه نقل از خبرآنلاین، ایمان ربیعی- قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز با نوسانی محسوس همراه بود .درمیانه روز هر اونس طلا حتی به رقمی بیش از دو هزار و پنج دلار رسید اما پس از آن با کاهش دامنه افزایش بهای هراونس در محدوده دو هزار دلار تثبیت شد.

در روزهای گذشته هر اونس طلا ریزشی نزدیک به شصت دلار را تجربه کرده بود.

دلیل افزایش دوباره قیمت طلا از سوی معامله ‌گران؛ عقب نشینی شاخص دلار و همچنین نرخ سود اوراق قرضه اعلام شده است.پیش ازاین طلا از سقف ۲۰۴۷ دلاری تا کف ۱۹۸۱ دلاری ریزش قیمت داشت.

افزایش مجدد قیمت طلا در حالی رخ داد که تمرکز معامله گران و سرمایه گذاران بر این موضوع بود که آیا فدرال رزرو در نشست هایبعد از ماه می افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد یا نه. موضوع دیگر نیز زمان آغاز روند کاهش نرخ بهره است. برخی بر این باورندکه آغاز روند نزولی می تواند از تابستان امسال آغاز شود.

افزایش نرخ طلا در بازارهای جهانی نرخ این فلز گران‌قیمت را در بازار تهران نیز افزایش داد.هر کرم طلای هجده عیار با عبور از مرز دو میلیون و ششصد هزار تومان، افزایشی نزدیک به چهارده هزار تومان را شاهد بود.هر گرم طلا در بازار تهران دو میلیون و ششصد و پنج هزار تومان فروخته می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری خبرآنلاین