۱۱ معدن غیرفعال چهارمحال و بختیاری امسال به چرخه تولید بازمی‌گردد
۱۱ معدن غیرفعال چهارمحال و بختیاری امسال به چرخه تولید بازمی‌گردد
سرپرست صمت چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود ۱۵۲ معدن فعال در استان، گفت: ۱۸ معدن غیرفعال در استان وجود دارد که ۱۱ مورد آن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش کلام قلم به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد فضل‌الله رحمتی ظهر امروز در حاشیه شورای معادن چهارمحال و بختیاری گفت: در این جلسه در راستای تامین تسهیلات بازسازی ماشین‌آلات برای واحدهای معدنی برنامه‌ریزی شد.

سرپرست صمت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مقرر شد زیرساخت‌های لازم در خصوص تامین آب و برق مجتمع‌های معدنی به‌کارگیری و مشکلات اجتماعی بهره‌برداران نیز با حضور فرمانداران مرتفع شود.

وی افزود: در تلاش هستیم از ظرفیت سرمایه‌گذاران شرکت‌های دولتی مانند شستا و ایمیدرو در راستای توسعه زیرساخت‌های معدنی و معادن فلزات استان استفاده کنیم.

رحمتی با اشاره به وجود ۱۵۲ معدن فعال در استان، تصریح کرد: ۱۸ معدن غیرفعال در استان وجود دارد که تا پایان سال ۱۱ مورد آن به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن ملی می‌تواند به رشد تولید در حوزه معدن کمک کند، اظهار داشت: هزینه تهیه ماشین‌آلات معدن، بازسازی و نوسازی تجهیزات موجود بسیار بالاست و نیاز به کمک دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس